Jak nam pomóc?

Pomagam Fundacji Aktywni Bez Barier

Dzięki Waszemu wsparciu możemy realizować projekty mające na celu aktywizację i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnością. Pomagasz nam w zakupie sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego oraz w organizacji obozów i szkoleń.

W jaki sposób możesz nam pomóc?

 • przekazując nam 1,5% podatku
 • wpłacając darowiznę

Dla nas każda złotówka ma znaczenie!!!


Podaruj 1,5% podatku

Fundacja Aktywni Bez Barier od 2018 roku posiada status OPP (organizacji Pożytku Publicznego), co oznacza że jest uprawniona do otrzymywania 1,5% podatku na cele statutowe.

Kto może przekazać 1,5%?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami 1,5% na rzecz OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) mogą przekazać:

 • płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
 • płatnicy podatku liniowego
 • ryczałtowcy
 • osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych (giełda i inne)
 • osoby uzyskujące dochody z rynku nieruchomości

a więc wszyscy, wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Krok 1.
Oblicz podatek należy wobec Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie PIT (np. PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38)

Krok 2.
Wypełnij rubrykę  WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP). W tej rubryce wpisz następujące dane:

 • Numer KRS: 0000603367
 • Wnioskowana kwota – kwota, którą chcemy przekazać na rzecz organizacji, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Przekaż 1 % podatku Fundacja Aktywni Bez Barier
Pomóż spełnić marzenia dzieci i przekaż na ten cel 1 % podatku na Fundację Aktywni Bez Barier

Przekaż darowiznę

Gorąco zapraszamy do wsparcia działań Fundacji Aktywni Bez Barier. Darowiznę może wpłacić każda osoba, w dowolnym momencie, także z zagranicy. Należy po prostu dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie. W jego tytule wpisz „Darowizna na cele statutowe”, wówczas wspomagasz nasze najpotrzebniejsze działania i bieżące projekty. Pamiętaj o zachowaniu potwierdzenia przelewu, ponieważ przekazaną Fundacji darowiznę można odliczyć od podatku!

Dane do wpłaty:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A

Numer konta bankowego: 43 1090 1359 0000 0001 3330 5918

Dane odbiorcy:

Fundacja Aktywni bez Barier
ul. Podchorążych 33
60-143 Poznań

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Pamiętaj, zgodnie z prawem, darowiznę możesz odliczyć od podatku niezależnie od tego, czy wpłacałeś ją prywatnie czy reprezentując firmę, instytucję lub daną organizację. Podstawą odliczenia jest potwierdzenie przelewu bankowego.

Jak odliczyć darowiznę

 • Osoba fizyczna – możesz przy rocznym rozliczeniu PIT, odliczyć od swojego dochodu stanowiącej do 6% Twojego dochodu (podstawa prawna: art. 26, ust.1, punkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dn. 26.07.1991 r. z późniejszymi zmianami).
 • Osoba prawna – firma, instytucja, organizacja – możesz odliczyć od jej dochodu kwotę darowizny stanowiącej do 10% dochodu osoby prawnej (podstawa prawna: art. 18, ust. 1, punkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15.02.1992 r. z późniejszymi zmianami).

Przekaż sprzęt

Obszar naszej aktywności opiera się głównie o dyscypliny nietypowe dla osób z niepełnosprawnościami, jak na przykład narciarstwo zjazdowe. Jeżeli posiadasz niepotrzebny sprzęt narciarski: pojedyncze narty, buty, mocne wiązania itp., z chęcią umożliwimy Ci oczyścić strych i przyjmiemy taki sprzęt.

Skip to content