Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w sportach wodnych

Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w sportach wodnych osób z niepełnosprawnościami - 5-7 SIERPNIA 2021 - MARGONIN / WĄGROWIEC - Fundacja Aktywni Bez Barier

Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w sportach wodnych

W dniach 5-7 sierpnia 2021 r. w Margoninie i Wągrowcu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w sportach wodnych.  W zawodach wzięło udział 45 zawodników z całej Polski. Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach sitwakeboard, wakesurfie oraz w nartach wodnych. 

Pierwszego dnia imprezy sportowcy przygotowywali się do eliminacji trenując w Wake parku w Margoninie oraz na jeziorze Durowskim w Wągrowcu. 

W piątek 6 sierpnia odbyły się zawody w sitwakeboardzie w Margoninie. W finale wystartowali: Dawid Lis, Michał Kucharski, Igor Sikorski, Robert Stachowicz, Andrzej Stróżyński, Bartosz Weselak,  w grupie kobiet: Marta Wright, Sylwia Klusek, Anna Kniaź, Gabriela Brzostowska. 

Wyniki:

  1. Marta Wright
  2. Sylwia Klusek

Grupa MP2/3

  1. Igor Sikorski
  2. Michał Kucharski
  3. Bartosz Weselak

Ostatniego dnia zawodów, na jeziorze Durowskim w Wągrowcu w konkurencji – narty wodne wzięło udział prawie 30 zawodników. W finale wystartowało 5 kobiet, ale najlepsza również w tej konkurencji okazała się Marta Wright, na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Klusek, a na trzecim Gabriela Brzostowska. W finale mężczyzn walka była bardzo wyrównana. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Albin Batycki, Michał Lawryszek oraz Paweł Sochaj.

Nad bezpieczeństwem czuwał wągrowiecki WOPR.

To pierwsze tego typu zawody dla osób z niepełnosprawnościami. Tym bardziej cieszy wysoka frekwencja i wyrównany poziom sportowy. Czy organizacją tych zawodów otworzyła nowy rozdział w historii polskiego narciarstwa wodnego, sitwakebordingu i wakesurfingu osób z niepełnosprawnościami? Taką mamy nadzieję i czekamy na kolejną edycję imprezy. 

Ambasadorami tego wydarzenia byli Igor Sikorski (paraolimpijczyk z Pjongczang), Marta Wright (mistrzyni świata z 2019 w wakesurfie) oraz Krzysztof Stern (laureat konkursu „Człowiek bez barier”).

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Jacek Bogusławski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Łukasz Szeliga – prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Komentarz sportowy zapewniał nieoceniony Krzysztof Głombowicz. Za fotoreportaż z zawodów dziękujemy Annie Dudzińskiej, Oldze Dyżakowskiej (Carbonbike), Adrianowi Stykowskiemu oraz Marice Zaradzkiej.

Relację z zawodów będzie można obejrzeć w programie „Pełnosprawni” w sobotę 14 sierpnia o godz. 8:40.

Impreza współfinansowana była ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Jednak bez wsparcia naszych Partnerów nie udało by się zapewnić tak wysokiego poziomu.

Serdecznie podziękowania kierujemy do:

Burmistrza Miasta Wągrowiec – które wyzwoliło niesamowitą energię,

Objectivity,

Wake Zone Stawki,

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”,

Brodway – Agencja Reklamowa,

Dziękujemy za wsparcie:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego 

Starostwo Powiatowe Wągrowiec

WOPR Wągrowiec

Red Bull – dodał nam skrzydeł

Fundacja Life up

Patronat medialny:

Wasze Radio oraz TVP Sport 

Udostępnij wpis


Skip to content