Obóz sportowy na otwarcie sezonu narciarskiego 2023/2024

Obóz sportowy na otwarcie sezonu narciarskiego 2023/2024

W dniach 5.12-14.12.2023 r. w Białce Tatrzańskiej nasi uczestnicy mieli okazję na pierwsze szusy na stoku w tym sezonie narciarskim. Należy też tu wspomnieć, że dla niektórych były to pierwsze szusy po jako osoba z niepełnosprawnością lub nawet pierwsze nałożenie nart w życiu. Osoby na co dzień poruszające się na wózkach mogły przeskoczyć do adaptowanego sprzętu narciarskiego monoski, który również pozwolił im wyjechać na stok. Zdecydowanie dla wszystkich były to niezapomniane wrażenia, doświadczenie i zdobycie nowych umiejętności. W trakcie tego 10-dniowego obozu realizowaliśmy również zajęcia na siłowni i zajęcia w Sali z treningu funkcjonalnego z elementami gimnastyki korekcyjnej. Korzystaliśmy również z term i basenów, a niektórzy bardziej odważni mogli spróbować „morsowania. Ponadto oprócz podniesienia sprawności fizycznej uczestnicy mogli brać udział w cyklach spotkań na temat właściwego treningu, zdrowego odżywiania i stylu życia, wizerunku osób z niepełnosprawnościami czy motywowania.

W skrócie podsumowując „Obóz sportowy edycja zima 2023” – na otwarcie sezonu narciarskiego 2023/2024 okazał się istnym strzałem w „10”.

Obóz dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2023 r.


  • 0
  • 30 stycznia 2024
Skip to content