Programy

ŚNIEG + ADRENALINA

Śnieg + Adrenalina - narciarstwo zjazdowe osób niepełnosprawnychŚnieg+Adrenalina? Tak, w tej nazwie nie ma ani jednego błędu. Jest to program naszej fundacji, przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością ruchową, mający na celu wyciągnąć owe osoby prosto na stoki narciarskie i zachęcenia ich do spróbowania swych sił w narciarstwie zjazdowym.

Działamy na skalę całego kraju, także nie ma znaczenia czy pochodzisz z Pomorza, czy ze środkowej części Polski. Jeśli kręcą Cię w jakimś stopniu sporty ekstremalne, ten program jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Na czym jednak ta cała zabawa polega? Cała filozofia tkwi w specjalnie zaprojektowanym do tego celu monoski. Jest to sprzęt narciarski, zaprojektowany z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Składa się z metalowej konstrukcji/ramy i siedziska oraz niezbędnych kulonart (ang. outriggers). Obecnie w dystrybucji jest wiele rodzajów tego sprzętu (monoski, biski), w wersjach dla dzieci (Snowball), amatorskich/rekreacyjnych, czy sportowych (np. Monoski Bullet). Nasze wieloletnie doświadczenia wynikające m.in. z wprowadzenia tej dyscypliny do Polski i współpracy w szkoleniu kadry narodowej, wskazują na sprzęt firmy Prashberger, jako najbardziej niezawodny, profesjonalny w odpowiedniej cenie.

Podczas naszych obozów każdy uczestnik otrzymuje sprzęt dopasowany do rodzaju swojej dysfunkcji. Dzięki naszej świetnie wykwalifikowanej kadrze nauka jazdy na nartach będzie samą przyjemnością, a już po kilku dniach gwarantujemy pierwsze samodzielne zjazdy. Poza białym puchem zapewniamy przyjacielską atmosferę i mile spędzone chwile w naszym gronie. Większa część uczestników po zakończeniu szkolenia jest już w pełni samodzielna na stoku narciarskim i wtedy nie pozostaje nic innego jak tylko ruszyć podbijać resztę stoków w Polsce, a nawet poza granicami kraju. Dlatego nie zwlekaj, zarezerwuj sobie wolny termin zimową porą i zapisz się na nasze szkolenie. Naprawdę warto!

H2O + ADRENALINA

H2O + Adrenalina - narciarstwo wodne osób niepełnosprawnychKolejny z naszych programów to H2O+Adrenalina. Tym razem schodzimy ze stoków narciarskich i przerzucamy się na wodę, by zmierzyć się z narciarstwem wodnym. Sport ten przypłynął do Polski w latach 90-tych.

Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim przygotowana jest specjalnie wyprofilowana narta, na której znajduje się metalowe siedzisko, w którym siada narciarz. Jest to tzw. narta siedząca. Osoby po amputacjach również mogą spróbować swych sił w tym sporcie, mając do wyboru deskę siedzącą lub kneeboard. Tutaj kwestia wygląda nieco łatwiej, ponieważ takie osoby używają identycznego sprzętu jak osoby pełnosprawne. Motorem napędowym całej zabawy jest łódź z napędem motorowym, która holuje za sobą narciarza.

Nasze obozy organizowane są w różnych miejscach w Polsce. Tutaj również nie trzeba przejmować się sprzętem, ponieważ zapewniamy go podobnie jak w przypadku pozostałych programów. Nasi instruktorzy gwarantują świetną zabawę i integrację na świeżym powietrzu. Jak widać, oba nasze projekty fundują wiele emocji i tytułowej adrenaliny. Każdy fan nart odnajdzie się w każdej z tych dyscyplin. W przyszłym roku nasza fundacja planuje poszerzenie swojej działalności na wodzie m.in.. o sitwakeboard i kitesurfing.

Skip to content